Kontaktlista PTP

Stockholms läns sjukvårdsområde

Region Stockholm: Hillevi Bergvall, studierektor
hillevi.bergvall@regionstockholm.se

BUP Stockholm: Julia Martinis, studierektor
julia.martinis@regionstockholm.se

Psykiatri Sydväst: Cornelia Larsson, studierektor
cornelia.larsson@regionstockholm.se

Psykiatri Södra: Mia Rajalin, studierektor
mia.rajalin@regionstockholm.se

Psykiatri Nordväst: Madeleine Magnusson, studierektor
madeleine.magnusson@regionstockholm.se

Norra Stockholms: Psykiatri Josefin Clementzlor-Berg, PTP-samordnare
josefin.clementzlor-berg@regionstockholm.se

Beroendecentrum Stockholm: Anna Persson, psykologsamordnare

anna.r.persson@regionstockholm.se

Psykiatricentrum Södertälje: Mia Lund Johansson, HR-konsult
mia.lund-johansson@regionstockholm.se

Rättspsykiatri Vård Stockholm: Sofia Bermås, psykologsamordnare
sofia.bermas@regionstockholm.se

Habilitering & Hälsa: Frida Oskarsson, HR
frida.oskarsson@regionstockholm.se

Gustavsbergs vårdcentral: Anita Elgemark, AKA och PTP-samordnare
anita.kjellberg-elgemark@regionstockholm.se

Liljeholmens vårdcentral: Åsa Göransson Blomquist, chef psykosociala teamet
asa.goransson-blomquist@regionstockholm.se

Region Stockholm

Karolinska Universitetssjukhuset: Mike Kemani, chef Beteendemedicin
mike.kemani@regionstockholm.se

Karolinska Universitetssjukhuset: Anneli Sandqvist Wiklund, chef Neuro barn
anneli.sandqvist-wiklund@regionstockholm.se

Karolinska Universitetssjukhuset: Linda Nordstrand, chef Neuro och kognition
linda.nordstrand@regionstockholm.se

Danderyds Sjukhus: Maria Johansson, chef Hjärnskaderehab heldygn
maria.el.johansson@regionstockholm.se

Danderyds Sjukhus: Ulla-Britt Gripenstedt, chef Hjärnskaderehab
ulla-britt.gripenstedt@regionstockholm.se

Tiohundra Norrtälje sjukhus: Sophie Lindberg, verksamhetschef BUP
sophie.lindberg@tiohundra.se

Privata verksamheter med regionalt vårdavtal

Aleris Psykiatri Nordost: vakant
charis.gkegkas@aleris.se

WeMind Psykiatri Sydost: Daniel Wallhed Finn, samordnare
daniel.wallhedfinn@wemind.se

WeMind Ångest och Depression: Lisa Wahlström Amnéus, chef
lisa.wahlstrom@wemind.se

PRIMA barn och vuxenpsykiatri: Mikael Salomonsson, samordnare
mikael.salomonsson@prima.se

Capio Psykiatri: Johanna Mehra, kvalitets- och utvecklingschef samt PLA
johanna.mehra@capio.se

Stuvsta vårdcentral: Ingrid Nilsson, psykolog
ingrid.nilsson@stuvstavc.se

Storvretens vårdcentral: Roya Talianzadeh, psykolog
roya.talianzadeh@storvretensvardcentral.se

Aleris Närsjukvård: Jakob Moström, psykolog Dalengeriatriken
jakob.mostrom@aleris.se

Aleris Närsjukvård: Björn Pettersson, psykolog Handengeriatriken
bjorn.pettersson@aleris.se